slika
slika
slika
slika
slika
slika
1 od 6

Stripovi Koje Smo Voleli, Grupa Autora, Omnibus Strip

3.500 din

Užice
Kao novo - nekorišćeno
456
9
pre 40 dana
Odgovara na 97% poruka, uglavnom u roku od 60 minuta.
Бранко
Član od 01.02.2012.
kp izlog

Svojevrsna enciklopedija jugoslovenskog strip stvaralaštva u realizaciji izdavačke kuće Omnibus Strip. Perfektno očuvan primerak.  

Predgovor: Paul Gravett

Edicija: Osvrti #1

Format: 210 x 297 mm (A4)
Povez: Tvrdi, šiveno
Broj strana: 320 (kolor/crno-belo)
Godina izdanja: 2011

Stripovi koje smo voleli: izbor stripova i stvaralaca sa prostora bivše Jugoslavije u XX vekuje kritički leksikon namenjen najširoj publici. Po prvi put u istoriji istraživanja popularne kulture na jednom mestu su predstavljana najvažnija dela i autorski opusi jednog od središta evropskog stripa.

Jugoslavija je u XX veku bila područje koje ne samo što je gajilo masovnu stripsku kulturu, već je dalo i brojna dobra ostvarenja istoriji svetskog stripa, pa čak i neka remek-dela. Ta tradicija se nastavlja i danas u zemljama koje su nasledile Jugoslaviju: Srbiji, Hrvatskoj, Makedoniji, Sloveniji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori.

U knjizi su dati osnovni podaci, uzorci tabli, kao i kritike ili citati iz kritika za oko 400 stripova od oko 400 autora (oko 200 crtača, 150 scenarista, 50 književnika po čijim delima su urađeni stripovi). Uz pomoć stotinak kritičara i autora stripa celog Zapadnog Balkana knjigu su priredila trojica koautora – Živojin Tamburić, Zdravko Zupan i Zoran Stefanović – koji su u strip ulili višestruki životni interes: čitalački, umetnički, istraživački, popularizatorski i kolekcionarski.

Kriterijumi po kojima su stripovi uvršćeni jesu estetski i zanatski dometi, omiljenost kod publike, posebnost u izrazu ili uticaju, sociološka relevantnost, ali i kurioziteti. Knjigu odlikuju i brojni ekskluzivni podaci, ali i ponovno otkrivanje mnogih zaboravljenih autorskih opusa nakon više decenija zaborava.

Knjiga je objavljena na srpskom jeziku, sa najvažnijim delovima i na engleskom.


Својеврсна енциклопедија југословенског стрип стваралаштва. Перфектно очуван примерак.

Предговор: Паул Гравет

Едиција: Осврти #1

Формат: 210 x 297 мм (А4)
Повез: Тврди, шивено
Број страна: 320 (колор/црно-бело)
Година издања: 2011


Стрипови које смо волели: избор стрипова и стваралаца са простора бивше Југославије у XX векује критички лексикон намењен најширој публици. По први пут у историји истраживања популарне културе на једном месту су представљана најважнија дела и ауторски опуси једног од средишта европског стрипа.

Југославија је у XX веку била подручје које не само што је гајило масовну стрипску културу, већ је дало и бројна добра остварења историји светског стрипа, па чак и нека ремек-дела. Та традиција се наставља и данас у земљама које су наследиле Југославију: Србији, Хрватској, Македонији, Словенији, Босни и Херцеговини и Црној Гори.

У књизи су дати основни подаци, узорци табли, као и критике или цитати из критика за око 400 стрипова од око 400 аутора (око 200 цртача, 150 сценариста, 50 књижевника по чијим делима су урађени стрипови). Уз помоћ стотинак критичара и аутора стрипа целог Западног Балкана књигу су приредила тројица коаутора – Живојин Тамбурић, Здравко Зупан и Зоран Стефановић – који су у стрип улили вишеструки животни интерес: читалачки, уметнички, истраживачки, популаризаторски и колекционарски.

Критеријуми по којима су стрипови увршћени јесу естетски и занатски домети, омиљеност код публике, посебност у изразу или утицају, социолошка релевантност, али и куриозитети. Књигу одликују и бројни ексклузивни подаци, али и поновно откривање многих заборављених ауторских опуса након више деценија заборава.

Књига је објављена на српском језику, са најважнијим деловима и на енглеском.

ID Oglasa: #110500655
PredlogProblemKontakt

U skladu sa Pravilima i uslovima korišćenja i Polisom o poštovanju privatnosti, KupujemProdajem koristi Cookie-je da bi obezbedio dobro korisničko iskustvo, prikazivanje personalizovanog sadržaja, prikazivanje reklama, kao i druge funkcionalnosti i usluge koje ne bismo mogli da obezbedimo bez Cookie-ja.